Aur pentru karatiştii clujeni la Cupa României

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedin

CS Poli Karate Cluj a participat la Cupa României cu un lot de 14 sportivi – copii, minicadeţi şi juniori, condus de antrenorul emerit Dragoş Cocisiu. Desfăşurată în weekendul 23-24 septembrie la Sala Polivalentă din Braşov, Cupa României de karate WUKF pentru toate vârstele a reunit 719 sportivi din 57 de cluburi.

Clujenii s-au întors încărcaţi de medalii:

La probele individuale:

  • Kudor Adorjan-Szabolcs –aur kumite individual băieţi 12 ani, bronz kata 12 ani băieţi,
  • Rus-Pop Denisa- aur kihon fete – 11 ani, argint kata fete 11 ani.
  • Falcusan Sebastian-Ioan – bronz kumite individual -70 kg +18 ani băieţi,
  • Popa Alexandru Ionuţ – aur kumite băieţi 9 ani open, argint kihon băieţi 9 ani,
  • Ungurean Tudor – aur kata băieţi 7 ani.
  • Negru Maria Alexandra – bronz kumite, bronz kata şi bronz kihon fete 7 ani.
  • Cristescu Darius bronz kata 10 ani băieţi.

În finalele kata băieţi, dintre sportivii CS Poli Karate Cluj au mai luptat şi Cocuţ Andrei (la 9 ani), Szilagy Eric (la 10 ani) şi Foitos Andrei-Mircea (la 13 -14 ani).

Foitos Andrei-Mircea a obţinut şi la kumite individual 13-14 ani un onorabil loc 4 din 34 de sportivi pe categorie.

Popa Alexandru Ionut, Cocisiu Tudor-Avram, Szilagy Eric şi Cristescu Darius – argint kumite echipe băieţi 9-10 ani, Cupa României 2017

La echipe s-au obţinut următoarele rezultate:

  • Cocisiu Teodora – bronz kumite echipe fete 13-14 ani.
  • Falcusan Sebastian-Ioan – aur şi argint kumite echipe +18 ani băieţi.
  • Foitos Andrei-Mircea – aur kumite echipe băieţi 13-14 ani
  • Popa Alexandru Ionuţ, Cocisiu Tudor-Avram, Szilagy Eric şi Cristescu Darius – argint kumite echipe băieţi 9-10 ani şi bronz kata echipe băieţi 9-10 ani.
  • Kudor Adorjan-Szabolcs, Dehelean Matei şi Kozak Octavian- aur kumite echipe băieţi 11-12 ani.

Echipa de aur: Kudor Adorjan-Szabolcs, Dehelean Matei si Kozak Octavian (echipe 11-12 ani, Cupa Romaniei 2017)

Cu aceste rezultate, Clubul Poli Karate din Cluj-Napoca s-a clasat pe locul 12 din cele 57 de cluburi participante. Participarea karatiştilor la Cupa României s-a bucurat de sprijinul Consiliului Judeţean Cluj, FSP Global, Home Garden şi CH Transbeton Construcţii.


Rezultatele obţinute de cluburile clujene
la Cupa României  2017

În clasamentul după medalii, Clubul CS Politehnica a ocupat primul loc cu 47 de medalii de aur, 28 de argint şi 11 de bronz, C.S. HAYASHI ACTIV -Floreşti – locul patru (10 medalii de aur, 11 medalii de argint şi 10 medalii de bronz), C.S. POLI KARATE – locul 12 (5 medalii de aur, 3 medalii de argint, 7 medalii de bronz), C.S. ELITE MARTIAL ARTS – locul 20 (4 medalii de aur, 2 medalii de argint, 2 medalii de bronz).

C.S. ELITE MARTIAL ARTS – CLUJ-NAPOCA

BORSOVICZKY ANCA
Place 1 – [ 330 ] KUMITE SHOBU SANBON FETE 15-17 ANI -50 KG
BRAICA BOGDAN
Place 3 – [ 374 ] KUMITE SHOBU SANBON BAIETI PESTE 18 ANI -75 KG,-80 KG
CHIS ALEXANDRA
Place 2 – [ 402 ] KIHON FETE 11 ANI 8 KYU
CHIS ANDREI
Place 1 – [ 410 ] KIHON BAIETI SUB 7 ANI 8 KYU
Place 2 – [ 11 ] KATA SHOTOKAN+SHITO BAIETI SUB 7 ANI 8-7 KYU
CHIS DAVID
Place 1 – [ 150 ] KUMITE SHOBU NIHON BAIETI 10 ANI +6 KYU(INCLUSIV)
DEAC SASHA
Place 3 – [ 11 ] KATA SHOTOKAN+SHITO BAIETI SUB 7 ANI 8-7 KYU
GOCAN CLAUDIU
Place 1 – [ 334 ] KUMITE SHOBU SANBON BAIETI 15-17 ANI -65 KG

C.S. POLI KARATE – CLUJ NAPOCA

CRISTESCU DARIUS
Place 3 – [ 161 ] KATA SHOTOKAN BAIETI 10 ANI 8-7 KYU
FALCUSAN SEBASTIAN
Place 3 – [ 373 ] KUMITE SHOBU SANBON BAIETI PESTE 18 ANI -70 KG
KUDOR ADORJAN
Place 1 – [ 232 ] KUMITE SHOBU NIHON BAIETI 12 ANI -150 CM
Place 3 – [ 243 ] KATA SHOTOKAN BAIETI 12 ANI 6-5-4 KYU
NEGRU MARIA
Place 3 – [ 386 ] KIHON FETE 7 ANI 8 KYU
Place 3 – [ 31 ] KUMITE SHOBU NIHON FETE 7 ANI 8-7 KYU
Place 3 – [ 50 ] KATA SHOTOKAN+SHITO RYU FETE 7 ANI 8-7 KYU
POPA ALEXANDRU IONUT
Place 1 – [ 102 ] KUMITE SHOBU NIHON BAIETI 9 ANI +6 KYU(INCLUSIV)
Place 2 – [ 424 ] KIHON BAIETI 9 ANI 6 KYU
RUS-POP DENISA
Place 1 – [ 404 ] KIHON FETE 11 ANI 6 KYU
Place 2 – [ 212 ] KATA SHOTOKAN FETE 11 ANI 6-5-4 KYU
TEAM 1
CRISTESCU DARIUS
POPA ALEXANDRU IONUT
SZILAGY ERIC
Place 3 – [ 114 ] KATA INTERSTILURI BAIETI 9-10 ANI ECHIPE
TEAM 2
COCISIU TUDOR AVRAM
CRISTESCU DARIUS
SZILAGY ERIC
POPA ALEXANDRU IONUT
Place 2 – [ 146 ] KUMITE ROTATIV BAIETI 9-10 ANI ECHIPE
TEAM 3
DEHELEAN MATEI
KUDOR ADORJAN
BODEA DAN RAZVAN
Place 1 – [ 228 ] KUMITE ROTATIV BAIETI 11-12 ANI ECHIPE
UNGUREAN TUDOR
Place 1 – [ 45 ] KATA SHOTOKAN BAIETI 7 ANI 8-7 KYU

C.S. POLITEHNICA – CLUJ-NAPOCA

ALEXANDRU GEORGE
Place 2 – [ 376 ] KUMITE SHOBU SANBON BAIETI PESTE 18 ANI +80 KG
ANDREI DIANA
Place 3 – [ 355 ] KATA SHITO RYU+GOJU RYU FETE PESTE 18 ANI 5-4-3-2-1 KYU + DAN
BARBAT BIANCA
Place 3 – [ 353 ] KATA SHOTOKAN FETE PESTE 18 ANI 5-4-3-2-1 KYU + DAN
BOJTE DANIEL
Place 2 – [ 427 ] KIHON BAIETI 10 ANI 7 KYU
CIORCA PATRICK
Place 2 – [ 194 ] KUMITE SHOBU NIHON BAIETI 11 ANI -150 CM
Place 3 – [ 197 ] KATA SHITO RYU+GOJU RYU BAIETI 11 ANI 9-8-7 KYU
CODREANU DAVID
Place 2 – [ 161 ] KATA SHOTOKAN BAIETI 10 ANI 8-7 KYU
CRACIUN AURA
Place 2 – [ 331 ] KUMITE SHOBU SANBON FETE 15-17 ANI -55 KG
DANILIUC ANDRA
Place 1 – [ 355 ] KATA SHITO RYU+GOJU RYU FETE PESTE 18 ANI 5-4-3-2-1 KYU + DAN
DODOC IULIA
Place 1 – [ 371 ] KUMITE SHOBU SANBON FETE PESTE 18 ANI +60 KG
DUMBRAVESCU ALEXANDRA
Place 2 – [ 176 ] KATA SHOTOKAN+SHITO RYU FETE 10 ANI 6-5-4 KYU
ENE GABRIELA
Place 1 – [ 120 ] KATA SHOTOKAN FETE 9 ANI 8-7 KYU
Place 2 – [ 395 ] KIHON FETE 9 ANI 7 KYU
Place 3 – [ 99 ] KUMITE SHOBU NIHON FETE 9 ANI 9-8-7 KYU
FERENCZI ALIN
Place 2 – [ 359 ] KATA GOJU RYU+SHITO RYU BAIETI PESTE 18 ANI 5-4-3-2-1 KYU + DAN
HARABAGIU DARIA
Place 1 – [ 222 ] KATA SHOTOKAN+GOJU RYU FETE 11 ANI +3 KYU
Place 2 – [ 191 ] KUMITE SHOBU NIHON FETE 11 ANI +150 CM
IERNUTAN MAXIMILIAN
Place 1 – [ 418 ] KIHON BAIETI 8 ANI 8 KYU
Place 2 – [ 79 ] KATA SHOTOKAN BAIETI 8 ANI 8-7 KYU
ILIE ADRIANA RALUCA
Place 1 – [ 363 ] KUMITE SHOBU IPPON FETE PESTE 18 ANI OPEN
JUCAN LAVINIA
Place 1 – [ 99 ] KUMITE SHOBU NIHON FETE 9 ANI 9-8-7 KYU
Place 1 – [ 123 ] KATA GOJU RYU FETE 9 ANI 8-7 KYU
Place 3 – [ 395 ] KIHON FETE 9 ANI 7 KYU
MARCUS MELISSA
Place 1 – [ 280 ] KATA SHOTOKAN+SHITO RYU FETE 13-14 ANI 6-5-4 KYU
MIC ALEXANDRU
Place 1 – [ 374 ] KUMITE SHOBU SANBON BAIETI PESTE 18 ANI -75 KG,-80 KG
MORAR MARIA SIMINA
Place 1 – [ 176 ] KATA SHOTOKAN+SHITO RYU FETE 10 ANI 6-5-4 KYU
Place 2 – [ 149 ] KUMITE SHOBU NIHON FETE 10 ANI +6 KYU(INCLUSIV)
MUNCACIU IANIS
Place 1 – [ 47 ] KATA SHITO RYU+GOJU RYU BAIETI 7 ANI 8-7 KYU
Place 1 – [ 414 ] KIHON BAIETI 7 ANI 8 KYU, 7 KYU
Place 2 – [ 32 ] KUMITE SHOBU NIHON BAIETI 7 ANI 8-7 KYU
MURESAN FLAVIA
Place 1 – [ 329 ] KUMITE SHOBU SANBON FETE 15-17 ANI +55 KG
Place 2 – [ 313 ] KATA SHOTOKAN FETE 15-17 ANI 5-4-3-2-1 KYU + DAN
NADASANU ALEX
Place 1 – [ 209 ] KATA SHITO RYU+GOJU RYU BAIETI 11 ANI 6-5-4 KYU
OSZ EDUARD
Place 1 – [ 336 ] KUMITE SHOBU SANBON BAIETI 15-17 ANI -75 KG
PADURARU DAN
Place 1 – [ 332 ] KUMITE SHOBU SANBON BAIETI 15-17 ANI +75 KG
PAVEL MONICA
Place 2 – [ 406 ] KIHON FETE 12 ANI 8 KYU
Place 3 – [ 241 ] KATA GOJU RYU FETE 12 ANI 9-8-7 KYU
PINTEA CRISTIANA
Place 1 – [ 290 ] KATA SHOTOKAN FETE 13-14 ANI +3 KYU
POPESCU RADU
Place 1 – [ 362 ] KATA SHOTOKAN BAIETI PESTE 18 ANI 5-4-3-2-1 KYU + DAN
Place 2 – [ 374 ] KUMITE SHOBU SANBON BAIETI PESTE 18 ANI -75 KG,-80 KG
REINHARDT VLAD
Place 1 – [ 171 ] KATA SHOTOKAN BAIETI 10 ANI 6-5-4 KYU
ROGOZ TUDOR
Place 1 – [ 115 ] KATA SHOTOKAN BAIETI 9 ANI 8-7 KYU
Place 2 – [ 423 ] KIHON BAIETI 9 ANI 7 KYU
Place 3 – [ 100 ] KUMITE SHOBU NIHON BAIETI 9 ANI 9-8-7 KYU
ROSIAN RADU
Place 1 – [ 318 ] KATA SHORIN RYU+SHITO RYU BAIETI 15-17 ANI 5-4-3-2-1 KYU + DAN
SABAU LORENA
Place 1 – [ 403 ] KIHON FETE 11 ANI 7 KYU
Place 1 – [ 200 ] KATA SHOTOKAN FETE 11 ANI 9-8-7 KYU
Place 2 – [ 192 ] KUMITE SHOBU NIHON FETE 11 ANI -150 CM
SAMOILA DENIS
Place 1 – [ 426 ] KIHON BAIETI 10 ANI 8 KYU
Place 1 – [ 163 ] KATA SHITO RYU BAIETI 10 ANI 8-7 KYU
SAS RAZVAN
Place 1 – [ 245 ] KATA SHITO RYU BAIETI 12 ANI 6-5-4 KYU
SILVEIRA ANGELO
Place 1 – [ 243 ] KATA SHOTOKAN BAIETI 12 ANI 6-5-4 KYU
SILVEIRA FABIAN
Place 3 – [ 422 ] KIHON BAIETI 9 ANI 8 KYU
STANCIU COSMIN
Place 1 – [ 359 ] KATA GOJU RYU+SHITO RYU BAIETI PESTE 18 ANI 5-4-3-2-1 KYU + DAN
SZABO ADAM
Place 1 – [ 423 ] KIHON BAIETI 9 ANI 7 KYU
Place 2 – [ 115 ] KATA SHOTOKAN BAIETI 9 ANI 8-7 KYU
SZABO DAVID
Place 1 – [ 195 ] KATA SHOTOKAN BAIETI 11 ANI 9-8-7 KYU
Place 2 – [ 193 ] KUMITE SHOBU NIHON BAIETI 11 ANI +150 CM
Place 3 – [ 431 ] KIHON BAIETI 11 ANI 7 KYU
SZEKELY ILDIKO
Place 1 – [ 369 ] KUMITE SHOBU SANBON FETE PESTE 18 ANI -55 KG
SZTAN DARIUS
Place 2 – [ 332 ] KUMITE SHOBU SANBON BAIETI 15-17 ANI +75 KG
TABAC IULIA
Place 2 – [ 329 ] KUMITE SHOBU SANBON FETE 15-17 ANI +55 KG
TEAM 1
MORAR MARIA SIMINA
SABAU LORENA
HARABAGIU DARIA
Place 1 – [ 205 ] KATA INTERSTILURI FETE 11-12 ANI ECHIPE
TEAM 10
SZABO DAVID
TEIR ADAM
NADASANU ALEX
CIORCA PATRICK
Place 3 – [ 228 ] KUMITE ROTATIV BAIETI 11-12 ANI ECHIPE
TEAM 11
OSZ EDUARD
PADURARU DAN
SZTAN DARIUS
GOCAN CLAUDIU
Place 1 – [ 339 ] KUMITE SHOBU SANBON BAIETI 15-17 ANI ECHIPE
TEAM 12
OSZ EDUARD
PADURARU DAN
SZTAN DARIUS
GOCAN CLAUDIU
Place 1 – [ 340 ] KUMITE ROTATIV SANBON BAIETI 15-17 ANI ECHIPE
TEAM 13
MIC ALEXANDRU
POPESCU RADU
ALEXANDRU GEORGE
TINCA RAZVAN ALEXANDRU
Place 1 – [ 379 ] KUMITE SHOBU SANBON BAIETI +18 ANI ECHIPE
TEAM 14
MIC ALEXANDRU
POPESCU RADU
ALEXANDRU GEORGE
TINCA RAZVAN ALEXANDRU
Place 1 – [ 380 ] KUMITE ROTATIV SANBON BAIETI +18 ANI ECHIPE
TEAM 15
MURESAN FLAVIA
TABAC IULIA
CRACIUN AURA
BORSOVICZKY ANCA
Place 2 – [ 338 ] KUMITE ROTATIV SANBON FETE 15-17 ANI ECHIPE
TEAM 16
NADASANU ALEX
SAS RAZVAN
SAMOILA DENIS
Place 1 – [ 206 ] KATA INTERSTILURI BAIETI 11-12 ANI ECHIPE
TEAM 3
REINHARDT VLAD
ROGOZ TUDOR
SZABO ADAM
Place 1 – [ 114 ] KATA INTERSTILURI BAIETI 9-10 ANI ECHIPE
TEAM 4
MORAR MARIA SIMINA
JUCAN LAVINIA
ENE GABRIELA
Place 1 – [ 145 ] KUMITE ROTATIV FETE 9-10 ANI ECHIPE
TEAM 5
PINTEA CRISTIANA
MARCUS MELISSA
CENTEA MARA
Place 1 – [ 299 ] KUMITE ROTATIV SANBON FETE 13-14 ANI ECHIPE
TEAM 6
MURESAN FLAVIA
TABAC IULIA
CRACIUN AURA
BORSOVICZKY ANCA
Place 1 – [ 337 ] KUMITE SHOBU SANBON FETE 15-17 ANI ECHIPE
TEAM 7
DODOC IULIA
SZEKELY ILDIKO
TEIR MAGDALENA
Place 1 – [ 377 ] KUMITE SHOBU SANBON FETE +18 ANI ECHIPE
TEAM 8
DODOC IULIA
SZEKELY ILDIKO
TEIR MAGDALENA
Place 1 – [ 378 ] KUMITE ROTATIV SANBON FETE +18 ANI ECHIPE
TEAM 9
CHIS DAVID
ROGOZ TUDOR
ARDELEAN HOREA
SZABO ADAM
Place 1 – [ 146 ] KUMITE ROTATIV BAIETI 9-10 ANI ECHIPE
TEIR ADAM
Place 1 – [ 194 ] KUMITE SHOBU NIHON BAIETI 11 ANI -150 CM
Place 2 – [ 209 ] KATA SHITO RYU+GOJU RYU BAIETI 11 ANI 6-5-4 KYU
TEIR MAGDALENA
Place 1 – [ 370 ] KUMITE SHOBU SANBON FETE PESTE 18 ANI -60 KG
TEIR NADIA
Place 2 – [ 292 ] KATA SHITO RYU+GOJU RYU FETE 13-14 ANI +3 KYU
TODOR STEFAN
Place 2 – [ 81 ] KATA SHITO RYU BAIETI 8 ANI 8-7 KYU
URIAN CRISTIANA
Place 2 – [ 222 ] KATA SHOTOKAN+GOJU RYU FETE 11 ANI +3 KYU
VINTU LUANA
Place 2 – [ 355 ] KATA SHITO RYU+GOJU RYU FETE PESTE 18 ANI 5-4-3-2-1 KYU + DAN
VLAD MARA
Place 3 – [ 248 ] KATA SHOTOKAN FETE 12 ANI 6-5-4 KYU
VODA MARIA
Place 2 – [ 316 ] KATA GOJU RYU FETE 15-17 ANI 5-4-3-2-1 KYU + DAN

C.S. VULTURUL – CLUJ-NAPOCA

BATINAS ALEXIA
Place 3 – [ 84 ] KATA SHOTOKAN FETE 8 ANI 8-7 KYU
POENAR GABRIEL NICOLAE
Place 3 – [ 424 ] KIHON BAIETI 9 ANI 6 KYU
Place 3 – [ 125 ] KATA SHOTOKAN+SHORIN RYU BAIETI 9 ANI 6-5-4 KYU
ROSCA ALEXIA IOANA
Place 2 – [ 391 ] KIHON FETE 8 ANI 7 KYU

CLUBUL SPORTIV PREMIER KARATE DOJO CLUJ NAPOCA – CLUJ-NAPOCA

BEU VLAD MATEI
Place 3 – [ 419 ] KIHON BAIETI 8 ANI 7 KYU
POP RARES MIHAI
Place 1 – [ 409 ] KIHON BAIETI SUB 7 ANI 10-9 KYU
RAHAIAN RAUL CRISTIAN
Place 1 – [ 11 ] KATA SHOTOKAN+SHITO BAIETI SUB 7 ANI 8-7 KYU

PALATUL COPIILOR – CLUJ NAPOCA – CLUJ-NAPOCA

LACATUS GAROFITA
Place 3 – [ 369 ] KUMITE SHOBU SANBON FETE PESTE 18 ANI -55 KG
MARGINEAN ALIN
Place 2 – [ 373 ] KUMITE SHOBU SANBON BAIETI PESTE 18 ANI -70 KG
Place 2 – [ 362 ] KATA SHOTOKAN BAIETI PESTE 18 ANI 5-4-3-2-1 KYU + DAN
TEAM 1
TURDEAN ANTONIA
ANCA ANDREEA
LACATUS GAROFITA
Place 2 – [ 351 ] KATA INTERSTILURI FETE +18 ANI ECHIPE
TEAM 3
MARGINEAN ALIN
BOROSTEAN CATALIN
MOTOC GEORGE
Place 1 – [ 352 ] KATA INTERSTILURI BAIETI +18 ANI ECHIPE
TURDEAN ANTONIA
Place 2 – [ 371 ] KUMITE SHOBU SANBON FETE PESTE 18 ANI +60 KG

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedin