„Zburătorii” mănăştureni s-au întors plini de medalii de la Cupa României la Taekwon-do ITF

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedin

Desfăşurată la Sibiu, în  perioada 17-19 .11.2017, Cupa României la Taekwon-do ITF (copii, juniori și seniori) a fost o nouă oportunitate pentru sportivii clujeni de a-şi afirma valoare. Întrecerea a reunit 370 de sportivi din 22 de cluburi.  Club Sportiv Delta Mixed Martial Arts Academy Cluj  a participat cu un număr de 18 sportivi: Diosan Luca, Bogdan, Dascăl Dragoș, Pintea Cristiana, Varga Raul, Mărginean Andrei, Sabău Alex, Coșarcă George, Mureșan Răzvan, Chisăliță Thea, Nedelcu Dania, Pop Ariana, Șerban Bianca, Nedelcu Ștefana, Mărginean Mihai, Gaghi Radu, Chisăliță Diana și Mureșan Alexandru Jr, arbitrii (Chisăliță Diana, Mureșan Alexandru Jr, Fogarassy Tibor, Master Mureșan Alexandru) și Antrenor -Master Mureșan Alexandru VII dan.

Rezultatele obținute la Juniori I i-au adus Clubul Delta MMA Cluj locul III în Clasamentul General Juniori I şi titlul pentru Cea mai bună Junioară la Cupa României – Nedelcu Ștefana. Panoplia sportivilor s-a îmbogăţit cu 11 medalii de aur, 5 medalii de argint şi 10 de bronz.

LOCUL I :

  • Mărginean Andrei – lupta copii -8 ani, (-24 kg )
  • Mărginean Andrei – tull individual – 8 ani, cent colorate
  • Mureșan Răzvan -lupta -10 ani, (-50 kg )
  • Nedelcu Dania -lupta junioare I, -50 kg
  • Chisăliță Thea -lupta junioare I, -60 kg
  • Nedelcu Ștefana -lupta junioare I, + 65 kg
  • Mărginean Mihai -lupta juniori I , -56 kg
  • Nedelcu Ștefana -tehnici speciale junioare individual -loc I
  • Chisăliță Diana – tull ind 2 dan -tull juniori
  • Echipa de junioare Feminin – lupta echipe
  • Echipa de junioare Feminin – tehnci speciale

LOCUL II :

  • Gaghi Radu -loc lI -lupta individuală juniori (- 75 kg )
  • Mureșan Alexandru JR -tull 2 dan seniori
  • Chisăliță Diana -lupta individuală junioare – 50 kg
  • Sabău Alex Ștefan -lupta individuală – 10 ani (-35 kg )
  • Chisăliță Thea – tull individual 1 dan junioare

LOCUL III :

  • Mărginean Andrei -tehnici speciale
  • Dascăl Dragoș -tull individual -8 ani
  • Dascăl Dragoș -lupta individual -8 ani (-24 kg )
  • Varga Raul -lupta individual -8 ani (-24 kg )
  • Nedelcu Dania -tehnici speciale junioare -loc III
  • Șerban Bianca -lupta junioare individuală + 65 kg
  • Pop Ariana -lupta junioare individuală -55 kg
  • Pop Ariana -tull junioare 1 dan
  • Mureșan Alexandru Jr -lupta individuală seniori + 85 kg
  • Echipa de junioare Fem -spargeri echipe

Rezultatele complete pot fi consultate pe site-ul Federaţiei Române de Taekwon-do ITF.

foto: pagina facebook Master Muresan Alexandru

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedin